Ogłoszenia - Uroczystość Odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 04.09.2022

 1. Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii, pragniemy Boga uwielbiać za wszystkie dobrodziejstwa, którymi nas nieustannie obdarza. Każda przemiana ludzkiej relacji rozpoczyna się od wejścia na drogę ewangelicznego radykalizmu czyli wybrania Boga ponad wszystko inne a także wyrzeczenia się wszystkiego łącznie z sobą.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Razem z Maryją chcemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii za Jej wstawiennictwo i prosić o potrzebne dary i łaski dla wszystkich parafian. Odpust zupełny możemy uzyskać spełniając zwykłe warunki odpustu tzn. wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przystępując do komunii świętej, odmawiając Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego.
 3. Składamy serdeczny „Bóg zapłać” Ks. Dariuszowi Pawlusowi za ofiarę mszy świętej
  i słowo Boże skierowane do naszych serc podczas całej naszej Uroczystości.
 4. Składamy serdeczny „Bóg zapłać” pocztom sztandarowym: Pszczelarzy, Strażaków, Górników, Kolejarzy, grupom modlitewnym, scholii i wszystkim parafianom i gościom za obecność, modlitwę i udział w Eucharystii.
 5. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 6. Dziś także pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana
  i męczennika. Początek o godzinie 15:00 w kościele Marii Magdaleny.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
 8. W środę – 7 września - wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana
  i męczennika
 9. W czwartek – 8 września - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 10. W przyszłą niedzielę -11 września- rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
  W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
  w Krakowie.
 11. Spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej klas III, w środę po mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 12. W czwartek po Mszy Świętej szkolnej spotkanie ministrantów. Zapraszamy także chłopców którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 13. Spotkanie Oazy Młodzieżowej odbędzie się w piątek po Mszy Świętej wieczornej, natomiast Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godzinie 10:15. Zapraszamy stałych uczestników jak i osoby które chcą dołączyć do tej grupy.
 14. W piątek, drugi piątek miesiąca, czuwanie rozpocznie się o godzinie 18:00 cząstką Różańca Świętego prowadzoną przez Żywy Różaniec. Potem msza święta na której chcemy dziękować członkom Koła Misyjnego w Kończycach Małych za 11 lat działalności prosząc o Boże bł. dla nich i ich rodzin. Dalszą część czuwania poprowadzi Apostolat Maryjny. Czuwanie zakończy się indywidualnym Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich na to modlitewne spotkanie.
 15. W sobotę na godzinę 10:00 Koło Misyjne zaprasza na wspólne spotkanie w salce parafialnej. Będzie to druga część świętowania istnienia Koła Misyjnego.
 16. Dziś przy drzwiach kościoła składka na Radio Maryja.
 17. Przypominamy że kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki bezpośrednio po Mszach św. rannej i wieczornej. Natomiast w środy, soboty, niedziele
  i święta kancelaria jest nieczynna.
Góra

stat4u