Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła - 23.10.2022

 1. Przedostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna ona Tydzień Misyjny. Przypowieść o faryzeuszu i celniku przypomina nam, że w życiu chrześcijanina i jego postępowaniu punktem odniesienia nigdy nie może być drugi człowiek ale zawsze Pan Bóg i Jego niezmienne prawo. Naszą modlitwą oraz ofiarą materialną pragniemy wesprzeć wszystkich misjonarzy
  i misjonarki pracujących na całym świecie.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
 3. W piątek – 28 października – przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Biskupa Seniora z racji przypadających imienin.
 4. W przyszłą niedzielę – 30 października – w kościołach których data poświęcenia nie jest dokładnie znana obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła własnego.
 5. W zakrystii są do nabycia kalendarze z wizerunkami Matki Bożej w cenie 7 zł oraz specjalny numer Gościa Niedzielnego o Miłosierdziu Bożym.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej na probostwie spotkanie Rady Parafialnej. Natomiast na godzinę 9:00 zapraszamy chętnych do pomocy przy uporządkowaniu terenu wokół kościoła przed zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych. ( Mile widziane własne narzędzia)
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich panów do modlitwy w ramach Róży Różańcowej męskiej (codziennie dziesiątka różańca w dowolnej intencji). Brakuje jeszcze 9 osób.
 8. Do zakrystii można przynosić zalecki.
 9. Od dzisiaj tradycją lat ubiegłych Oaza młodzieżowa będzie rozprowadzać znicze przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych w wakacje.
Góra

stat4u