Ogłoszenia - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego - 30.10.2022

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela października. W kościołach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana obchodzona jest jako uroczystość rocznicy Poświęcenia kościoła własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących
  i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
 3. We wtorek – 1 listopada- przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
  W radosną uroczystość gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli już swoje ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Poprzez udział w Eucharystii pragniemy zjednoczyć się z nimi, by wspólnie wychwalać Boga za cuda, jakich dokonał w ich życiu. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze wypełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
  W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 14.00 w kościele a po niej nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarz. Nie będzie Mszy Św. o godzinie 17.00.
 4. W środę – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
  o godzinie 7:00 i 17:00. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Kończyckiej.
 5. w piątek – 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada 41 rocznica przyjęcia sakry biskupa seniora Janusza Zimniaka. Chcemy go polecać w naszych modlitwach.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się
  w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 16:00.
 8. W piątek spowiedź św. od godziny 16:00.
 9. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca odwiedziny chorych od godziny 8:30. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które w miniony czwartek sprzątały obejście naszego kościoła przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na Radio Maryja.
 12. Od czwartku – 3 listopada – przyjmujemy w nowej kancelarii parafialnej zapisy intencji na rok 2023. Zapisy będą odbywać się w godzinach kancelaryjnych bezpośrednio po Mszach Świętych, czyli poniedziałek, czwartek i piątek rano i wieczorem we wtorek tylko wieczorem. W środę i w sobotę kancelaria jest nieczynna.
 13. Oaza młodzieżowa rozprowadza znicze przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych w wakacje.
 14. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
Góra

stat4u