Ogłoszenia - I niedziela adwentu - 27.11.2022

 1. Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Mamy nadzieję, że w tym okresie będziemy potrafili kroczyć za Jezusem drogą sprawiedliwości a przez spełnienie czynów miłości lepiej przygotować się na Jego przyjście. Niech spotkanie z Nim obecnym w znakach świętej liturgii umocni nas na drodze adwentowych wysiłków.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
 3. W środę – 30 listopada – święto św. Andrzeja apostoła
 4. W sobotę – 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby
  w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 6. W niedzielę – 4 grudnia – na godzinę 11:30 zapraszamy górników i ich rodziny
  z okazji wspomnienia św. Barbary. Pragniemy ogarnąć naszą modlitwą chorych górników, zmarłych i ich bliskich a także prosić o Boże bł. dla pracujących i ich rodzin.
 7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Natomiast ofiarą do puszek wspieramy kościół na wschodzie.
 8. Spowiedź w piątek od godziny 16 do 17.
 9. Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty, które będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Na zakończenie dzieci otrzymywać będą obrazki na plansze adwentową. Losowane będą również nagrody.
 10. W zakrystii są do nabycia świece „Wigilijnej pomocy dzieciom”.
 11. Chorych odwiedzimy w okresie przedświątecznym 17 grudnia.
 12. Jest dostępny nowy numer gazetki parafialnej.
Góra

stat4u