Ogłoszenia - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022

 1. W dzisiejszą uroczystość Chrystusa Króla razem z całym Kościołem wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata i Władcą naszych serc. Jemu Bóg powierzył panowanie, chwałę i władzę królewską, która nigdy nie przeminie. Dziś można uzyskać odpust zupełny, odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi
  i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont naszego kościoła.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 4. W poniedziałek – 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp Janusz Zimniak. Pamiętajmy
  w modlitwie o osobie Biskupa Seniora.
 5. W wtorek – 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii dziewicy
  i męczennicy patronki muzyki kościelnej i śpiewu.
 6. W czwartek – 24 listopada - wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
 7. W przyszłą niedzielę – 27 listopada – rozpoczyna się okres adwentu
  i Nowy Rok Liturgiczny.
 8. Dzisiaj panie z zespołu charytatywnego będą zbierały przy drzwiach kościoła ofiary na paczki jakie chcemy rozdać chorym i potrzebującym na święta Bożego Narodzenia.
 9. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia od 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy ogłosimy w późniejszym terminie.
 10. Wczoraj w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej ks. bp Piotr Greger ustanowił nowych Lektorów dla naszej diecezji. W tym gronie znaleźli się także ministarnci z naszej Parafii: Olaf Gabzdyl, Mateusz Gorgosz, Konrad Lapczyk i Bartosz Lose. Gratuluje im i jednocześnie modlimy się w ich intencji, aby posługa jaką będą sprawować przybliżała ich jeszcze bardziej do Pana Boga.
Góra

stat4u