Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła - 06.11.2022

 1. Przeżywamy dziś 32 niedzielę zwykłą w której stajemy przed wielką tajemnicą wiary która doprowadziła do bohaterstwa braci Machabejskich i matki. Prośmy Pana Boga
  o silną wiarę w prawdę o naszym przyszłym zmartwychwstaniu i o to by ona kształtowała nasze życie doczesne.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 3. Z kalendarza liturgicznego:
 4. W środę - 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
 5. W czwartek - 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła.
 6. W piątek - 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Po uroczystej Eucharystii wysłuchamy w naszym kościele patriotycznego programu w wykonaniu młodzieży Oazowej i Scholii. Następnie udamy się na przykościelny cmentarz by złożyć kwiaty na grobach powstańców śląskich. Całość uroczystości chcemy zakończyć wspólnym spotkaniem przy grochówce i dobrym cieście które przygotują panie z koła gospodyń wiejskich.
  W sposób szczególny zapraszamy w strojach galowych służby mundurowe, młodzież z klas o profilu wojskowym i panie w strojach regionalnych. W tym dniu nie będzie czuwania i Mszy Świętej wieczornej. Na ten dzień biskup Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę - 12 listopada, przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa
  i męczennika. Jest to zarazem dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
 8. W kancelarii parafialnej trwają zapisy intencji Mszy Świętych na rok 2023. Przypominamy że kancelaria czynna jest w poniedziałki, czwartki i piątki po Mszach Świętych rano i wieczorem, we wtorek tylko po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Dziękujemy paniom które wpisały się do nowej Róży żeńskiej, zapraszamy jeszcze 5 panów do uzupełnienia grona Róży męskiej.
 10. Dzisiaj o godzinie 16:15 oraz w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do modlitwy Różańcowej z wypominkami za zmarłych.
 11. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na catedrathicum i potrzeby diecezji.
Góra

stat4u