Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła - 13.11.2022

 

 1. Dziś przypada 33 niedziela zwykła. Człowiek jest wezwany do budowania świata doczesnego przemieniając go w duchu Bożego plany miłości. Wieczność rozpoczyna się tutaj na ziemi. Nic w naszym życiu nie jest banalne czy nieważne bo wszystko znajdzie dopełnienie w życiu wiecznym. Kto patrzy na życie doczesne z perspektywy wieczności odkrywa wartości tam gdzie ich do tej pory nie dostrzegał.
 2. Składka przeznaczona jest na cathedraticum (utrzymanie katedry w Bielsku Białej) oraz potrzeby diecezji.
 3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
 4. W czwartek – 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy. Po Mszy Świętej wieczornej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. W piątek – 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy
  i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego i całej diecezji. W piątek w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy porannej i potrwa do Mszy wieczornej. Wszystkich Parafian zapraszamy do aktywnego włączenia się w przeżywanie tego czasu przez indywidualną modlitwę. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 6. W przyszłą niedzielę – 20 listopada – Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Niepodległości Polski 11 listopada. Dziękujemy Panu Karolowi Sitkowi za przybliżenie historii Niepodległości, pani Sołtys Izabeli Brachaczek, Żołnierzom, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Górnikom, Zespołowi ,,Małokończanie”, Służbie Liturgicznej, pani Organistce, panu Kościelnemu, Scholii, Oazie Dzieci Bożych, za piękny i wzruszający, patriotyczny program artystyczny. Dziękujemy Strażakom oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie smacznego posiłku po zakończonych uroczystościach w kościele. Dziękujemy parafianom, za liczny udział we Mszy Świętej oraz tworzenie życzliwej atmosfery i radości. Chcielibyśmy również
  w następnych latach podobnie pięknie przeżywać Dzień Niepodległości Naszej Ojczyzny.
 8. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na remont naszego kościoła, natomiast przy drzwiach kościoła do puszek będzie można złożyć ofiarę na paczki świąteczne.
Góra

stat4u